Serwis informacyjny Klubu Esperanto
wtorek, 31 października 2006
Międzynarodowy Sylwester

W dniach 27.12.2006 - 2.01.2007 w Nowym Sączu odbędzie się AGO - SEMAJNO, międzynarodowa impreza esperancka dla młodzieży połączona z balem sylwestrowym. W tym roku swój udział zgłosili esperantyści m.in. z: Włoch, Belgii, Czech, Słowacji, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Węgier, Brazylii, Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Algierii, Danii i Holandii (obejrzyj listę zarejestrowanych osób: http://www.as.pej.pl/aligxintoj.php ).

W trakcie poprzednich edycji młodzi esperantyści uczestniczyli w kursie języka esperanto (dla początkujących lub średnio zaawansowanych), prelekcjach na temat interlingwistyki, zwiedzali okolice, uczyli się tańczyć, wspólnie wykonywali dekoracje sylwestrowe. Zorganizowano także Dzień Polski. Jeżeli jesteście zainteresowani skorzystajcie z formularza i zgłoście swój udział już teraz: http://www.as.pej.pl/aligxilo.php. Wszelkie informacje o harmonogramie zajęć, kosztach, możliwościach dojazdu znajdziecie na http://www.as.pej.pl/.  Czekamy na Was!

 Kilka przydatnych linków:

Program zajęć podczas Ago Semajno w 2004 r. w Zakopanem: http://www.aso.pej.pl/aso-2004/programo/program.xls ;

Relacje i zdjęcia z Ago Semajno 2004 i 2005: http://www.aso.pej.pl/aso-2004/ ;

Organizatorzy: Polska Młodzież Esperancka (http://www.pej.pl/) i  klub Via Vento z Warszawy (http://www.republika.pl/viavento/).

 
poniedziałek, 30 października 2006
Gliwickie spotkania z językiem esperanto
W dniach 11-12 listopada 2006 odbędzie się XI GRUPE - GLIVICE'A RENDEVUO de UZANTOJ kaj PRAKTIKANTOJ de ESPERANTO w Centrum Organizacji Pozarządowych w Gliwicach (ul. Jagiellońska 21 - niedaleko dworca PKP), z udziałem gości z różnych krajów (swój udział zapowiedzieli już esperantyści m.in. z Czech, Słowacji, Węgier i Hiszpanii).
niedziela, 29 października 2006
Kurs języka esperanto
25 października rozpoczęła się kolejna edycja kursu języka esperanto. Tym razem kurs odbywa się w MBP Filia nr 5 w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu. Zainteresowanych zapraszamy!
16:10, klubesperanto , Klub
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 października 2006
Esperanto w mediach
 

Gdzie można posłuchać esperanto? Jak brzmi?

Jeżeli jesteście ciekawi, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Radia Polonia, gdzie będziecie mogli po esperancku posłuchać informacji z kraju i ze świata. http://www.polskieradio.pl/polonia/audio.asp?rId=11. Ponadto proponuję obejrzenie internetowego kanału telewizyjnego w języku esperanto http://www.internacia.tv/. Internacia Televido jest pierwszą ogólnoświatową internetową telewizją. Ma do zaoferowania widzowi programy o różnorodnej tematyce. Od międzynarodowych wiadomości po sport, wywiady, muzykę, kino, egzotyczną kulturę i sztukę gotowania. Telewizja zamierza stopniowo poszerzać swoją ofertę programową. Nie zabraknie filmów fabularnych, dokumentalnych, kreskówek dla dzieci oraz nauki języka esperanto. Niebawem internauci będą mogli także oglądać programy na żywo.

wtorek, 03 października 2006
Informacja
Informuję, że niebawem będzie można zobaczyć wszystkie zdjęcia na stronie w kategorii "Galeria". Tymczasem zachęcam do obejrzenia zakładki Międzynarodowe Spotkania Esperanckie, gdzie znajdują się fotki z tegorocznej imprezy na Czantorii. Miłego oglądania!
16:41, klubesperanto , Informacje
Link Dodaj komentarz »
Zakładki:
Adres e-mail:
Biblioteka Klubu Esperanto:
Blogi:
Esperanto na świecie:
Esperanto w eterze:
Esperanto w Europie:
Esperanto w Polsce:
Eurogento:
Foto - Galeria:
Galeria Video:
Instytucje i organizacje esperanckie:
Jak zwiedzić świat dzięki esperanto:
Kluby Esperanto:
Kongresy:
Kultura esperancka:
Media o esperanto:
Międzynarodowe Spotkania Esperanckie:
Napisali o nas:
Nauka języka:
Spotkania Młodzieży Esperanckiej:
Strony WWW w języku esperanto:
Wydawnictwa i czasopisma esperanckie: