Serwis informacyjny Klubu Esperanto
piątek, 10 kwietnia 2009

     WESOŁYCH

               ŚWIĄT

                                                                                         ŻYCZY

                                                                        KLUB ESPERANTO

14:03, klubesperanto , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
94 Światowy Kongres Esperanto Białystok 2009 - Informacje

         94 Światowy Kongres Esperanto odbędzie się w dniach 25 lipca - 1 sierpnia br. w Białymstoku w obiektach Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej 45A. Osoby zainteresowane mogą pisać na adres kongreso2009@gmail.com lub na adres Białostockiego Towarzystwa Esperantystów esperanto.bialystok@interia.pl . Więcej informacji na oficjalnej stronie Kongresu: 94uk.bialystok.pl.

       Konsulat RP w Monachium wspólnie z miejscowymi esperantystami, m.in. Akiko i Christophem Noss, którzy niedawno odwiedzili Białystok, zaplanował promocję Białegostoku w związku z 94 Światowym Kongresem Esperanto oraz 150 rocznicą urodzin dr. Ludwika Zamenhofa. Biuro Promocji Miasta dostarczy do Monachium materiały informacyjne i wskaże zespoły muzyczne, które będą godnie reprezentowały Białystok w stolicy Bawarii na eventach informacyjno - promocyjnych.

      95 Światowy Kongres Esperanto odbędzie się na Kubie. Przedstawiciele Kubańskiego Związku Esperantystów Raúl Juárez Sedeño i Pedro Pablo Lamas Díaz już zarejestrowali się na liście uczestników Kongresu   w Białymstoku aby w ostatnim dniu tradycyjnie przejąć flagę kongresową i zaprosić zgromadzonych do odwiedzenia ich kraju.

Potrzebni wolontariusze – w zamian pobyt w Chorwacji

W porozumieniu z Chorwackim Towarzystwem Esperantystów w dniach 19-30 września 2009 r. dla wolontariuszy obsługujących kongres białostoczanie organizują wypoczynek w "Esperanto-Domo" w Rijece. Jeśli zainteresuje cię oferta - napisz na adres esperanto.bialystok@interia.pl

Akredytacja dla dziennikarzy

Lokalny Komitet Organizacyjny prosi dziennikarzy zainteresowanych akredytacją na 94. Światowym Kongresie Esperanto o zgłoszenia nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem Kongresu oraz podanie nazwy jednostki (tv, radio, gazeta), którą reprezentują. Wcześniejsze zgłoszenie zapewni wpisanie na listę otrzymujących kolejne komunikaty o postępie przygotowań. Identyfikatory umożliwiające wstęp na wszystkie imprezy kongresowe można będzie odebrać w dniu rozpoczęcia kongresu, od godz. 8.00, w Informacji na terenie miasteczka kongresowego (Wydz. Elektryczny Politechniki Białostockiej ul. Wiejska 45).

Info: na podstawie BTE oraz białostockich serwisów informacyjnych 

12:51, klubesperanto , Informacje
Link Dodaj komentarz »
Zakładki:
Adres e-mail:
Biblioteka Klubu Esperanto:
Blogi:
Esperanto na świecie:
Esperanto w eterze:
Esperanto w Europie:
Esperanto w Polsce:
Eurogento:
Foto - Galeria:
Galeria Video:
Instytucje i organizacje esperanckie:
Jak zwiedzić świat dzięki esperanto:
Kluby Esperanto:
Kongresy:
Kultura esperancka:
Media o esperanto:
Międzynarodowe Spotkania Esperanckie:
Napisali o nas:
Nauka języka:
Spotkania Młodzieży Esperanckiej:
Strony WWW w języku esperanto:
Wydawnictwa i czasopisma esperanckie: