Serwis informacyjny Klubu Esperanto
Blog > Komentarze do wpisu
Międzynarodowy Uniwersytet Kongresowy

WIELKIE ZAINTERESOWANIE ŚWIATOWYM UNIWERSYTETEM KONGRESOWYM W BIAŁYMSTOKU

Nadspodziewanie duża liczba kandydatów zaproponowała prelekcje na 62 sesję Międzynarodowego Uniwersytetu Kongresowego (MUK) w ramach 94. Światowego Kongresu Esperanta w Białymstoku.

Tym razem Światowy Związek Esperantystów otrzymał łącznie 30 propozycji, podczas gdy zazwyczaj  w ostatnich latach liczba ta nie przekraczała 20 zgłoszeń. Prelekcje okazały się również bogate tematycznie. Propozycje dotyczą tematyki: astronomicznej, etnologicznej, ekonomicznej, edukacyjnej, historycznej, interpretacyjnej, komunikacyjnej, lingwistycznej, literackiej, matematycznej, muzycznej, religijnej, turystycznej, esperantologicznej a nawet zmenhofologicznej.

Komisja Kongresowa przy MUK ocenia zgłoszone propozycje aby przygotować zalecenia dla Zarządu Światowego Związku Esperantystów, który zadecyduje o ostatecznym kształcie programu MUK na swoich posiedzeniach do końca marca br.

Streszczenia wybranych prelekcji pojawią się na MUK - stronach w sieci UEA, gdzie już znajdują się teksty wykładów z wielu poprzednich sesji MUK. Oczywiście, po esperancku.

Według informacji UEA

czwartek, 26 lutego 2009, klubesperanto

Polecane wpisy

Komentarze
andrzy
2009/04/08 00:29:48
Witaj. Gdzie można się rejestrować na ten kongres? Byłbyś uprzejmy wysłać mi to mailem? Dziękuję :)
-
2009/04/08 12:33:36
Oczywiście. Mogłabym :)
W sprawie 94. Światowego Kongresu Esperanto w Białymstoku proszę pisać na adres kongreso2009@gmail.com lub na adres Białostockiego Towarzystwa Esperantystów esperanto.bialystok@interia.pl. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie kongresu: 94uk.bialystok.pl